Wykład „Gdzie się podziali wszyscy kosmici?”

Zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy pt. „Gdzie się podziali wszyscy kosmici?”, który odbędzie się 28 grudnia o godzinie 17:00. Wykład poprowadzi dr Paweł Preś z uniwersytetu Wrocławskiego.

Wśród wielu powodów, dla których badamy Wszechświat, istnieją także pytania wielkie. Należą do nich pytania o początek i o koniec, a jednym z nich jest także pytanie o to, czy jesteśmy sami w ogromie Wszechświata. Do kwestii naszego osamotnienia podchodzono bardzo różnie, w szerokim spektrum potencjalnych odpowiedzi, od skrajnego sceptycyzmu wobec istnienia Innych, po popularne wizje Wszechświata tętniącego cywilizacjami. Tak szeroko rozbieżna skala wizji wynika z braków w naszej wiedzy w zakresie zarówno warunków do powstawania życia, jak i rozwoju zaawansowanych cywilizacji. W ostatnim ćwierćwieczu jednak niektóre bariery zostały przełamane, co pozwala nam nieco śmielej i mniej spekulatywnie odpowiedzieć na pytanie: gdzie się podziali wszyscy kosmici?

Wykład jest nieodpłatny. Zapisywać można się na stronie wydarzenia na Facebooku oraz dzwoniąc lub wysyłając SMS pod numer 500 014 58

Wykład przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia.

Zapraszamy.