Wykład „Profesjonalne wykorzystanie amatorskich obserwacji nieba”

Zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy pt. „Profesjonalne wykorzystanie amatorskich obserwacji nieba”, który odbędzie się 20 stycznia o godzinie 18:00 i 20:00. Wykład poprowadzi dr Przemysław Bartczak z UAM w Poznaniu.

W miarę rozwoju techniki budujemy coraz większe instrumenty astronomiczne umieszczane na Ziemi oraz w przestrzeni kosmicznej. Wydawałoby się, że amatorskie obserwacje nieba nie mają szans konkurować z profesjonalnymi obserwacjami. Czy to prawda ? Przyjdź na piątkowy wykład i przekonaj się.

Dr Przemysław Bartczak jest absolwentem Wydziału Fizyki UAM, gdzie obronił pracę doktorską dotyczącą badań związanych z układami podwójnymi planetoid. Obecnie zajmuje się modelowaniem kształtów planetoid pojedynczych i podwójnych z wykorzystaniem obserwacji fotometrycznych, radarowych i zakryciowych. Należy do międzynarodowego zespołu naukowców skupionych wokół projektu 4-m International Liquid Mirror Telescope. Prowadzi prace związane z misją kosmiczną Gaia w ramach projektu naukowego finansowanego przez ESA.

Wykład jest nieodpłatny prosimy jednak o zgłoszenie swojego udziału dzwoniąc lub wysyłając SMS na numer: 500 014 582.

Zapraszamy.