Zwiedzanie obserwatorium podczas pikniku rodzinnego 24.08.2019

Zapraszamy osoby dorosłe do zwiedzania obserwatorium astronomicznego na szczycie Wieży Ciśnień w Kościanie podczas pikniku rodzinnego 24.08.2019.

Zwiedzanie odbędzie się w godzinach od 16:00 do 20:00 w sześcioosobowych grupach, czas zwiedzania jednej grupy wynosi 20 minut (godziny wejścia grup 16:00, 16:20, 16:40, 17:00 itd.). Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja na wejście na sam szczyt Wieży Ciśnień i zobaczenie teleskopu oraz widoku na Kościan. Zapisy w kasie Wieży Ciśnień lub pod telefonem 609 690 170. Wstęp darmowy. Regulamin poniżej.

 

 

Regulamin zwiedzania obserwatorium w czasie pikniku przy Wieży Ciśnień 24.08.2019

 1. Zwiedzanie obserwatorium polegać będzie na wejściu na szczyt Wieży Ciśnień, do pomieszczenia mieszczącego teleskop, obrocie dachu wieży w stronę miasta oraz spotkaniu z astronomem.
 2. Uczestnictwo w zwiedzaniu obserwatorium możliwe jest tylko po zapisaniu się w kasie Wieży Ciśnień lub pod numerem telefonu 609 690 170.
 3. Uczestnikiem zwiedzana mogą być tylko osoby dorosłe.
 4. Zwiedzanie obserwatorium odbędzie się w godzinach od 16:00 do 20:00, w 6-osobowych grupach, czas zwiedzania jednej grupy to 20 minut.
 5. Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny.
 6. Uczestnicy zwiedzania proszeni są o przyjście ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną zwiedzania w celu założenia uprzęży wspinaczkowej.
 7. Spóźnienie się oznacza dobrowolną rezygnację ze zwiedzania obserwatorium.
 8. Wejście do obserwatorium odbędzie się po pionowej drabinie, w trakcie wchodzenia po drabinie uczestnicy będą asekurowani z górnego stanowiska przez doświadczonego pracownika Wieży Ciśnień.
 9. W razie deszczu lub silnego wiatru nie będzie możliwości obrotu dachu, reszta atrakcji zwiedzania pozostanie bez zmian.
 10. W przypadku burzy zwiedzanie zostanie odwołane.
 11. Nie zalecamy uczestnictwa w zwiedzaniu osobom z wadami serca, lękiem wysokości oraz klaustrofobią.
 12. W trakcie zwiedzania należy bezwzględnie stosować się do poleceń personelu Wieży Ciśnień.
 13. Przed rozpoczęciem zwiedzania należy podpisać oświadczenie mówiące, że uczestnik wchodzi do obserwatorium na własną odpowiedzialność.
 14. W trakcie zwiedzanie nie będzie możliwości obserwacji przez teleskop.

 

Dotyczy RODO:

Uczestnicy zwiedzania wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora w materiałach informacyjnych i reklamowych zwiedzania obserwatorium
Zdjęcia i filmy wykonane podczas imprezy mogą być wykorzystane w materiałach reklamowych Wieży Ciśnień.

Odpowiedzialność uczestników zwiedzania

Za wypadki zaistniałe w trakcie zwiedzania obserwatorium z winy uczestników lub osób towarzyszących oraz za rzeczy pozostawione bez opieki, organizator nie ponosi odpowiedzialności.