najczęstsze pytania

 

Nigdy się nie wspinałem. Od czego zacząć?

Osoby które nigdy się nie wspinały muszą przejść podstawowe, jednorazowe szkolenie. Jego program to przede wszystkim określenie zasad bezpieczeństwa na ścianie wspinaczkowej oraz zasad bezpiecznej asekuracji. Szkolenie trwa maksymalnie około 20 minut i jest zakończone podpisaniem stosownego oświadczenia. Korzystanie z naszej ściany wspinaczkowej nie jest drogie (cennik), niemniej aby było ono jak najtańsze dla początkujących użytkowników zalecamy aby wizyty odbywały się w zespołach dwuosobowych. Nie będzie wtedy potrzeby wynajęcia i opłacenia asekurującego operatora. Prosimy również aby przed wizytą zarezerwować miejsce pod numerem telefonu: 609-690-170

W co powinienem się ubrać?

Tak jak do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, także do wspinaczki można nabyć drogi, specjalistyczny sprzęt. Nie ma jednak sensu od niego zaczynać. Na początek wystarczy luźny sportowy strój (zalecane długie spodnie) i zwykłe czyste obuwie sportowe. Czystość podeszwy jest bardzo ważna i prosimy zwrócić na nią szczególną uwagę. Uprząż która jest niezbędnym elementem asekuracji można wypożyczyć u nas za 3zł.

Czy wspinaczka jest sportem dla osób wysportowanych?

Wspinaczka jest sportem dla każdego kto dysponuje podstawową sprawnością fizyczną. Każdemu kto spróbuje wspinaczki, pozwala doskonale i wszechstronnie swą sprawność rozwijać.

Czy są ograniczenia wiekowe?

Na naszej ścianie mogą wspinać się najmłodsi. Jedynym ograniczeniem jest wzrost- minimum 100 cm i wynika ono jedynie z możliwości dopasowania uprzęży. Dla najmłodszych zaplanowaliśmy kilka godzin w tygodniu, w trakcie których w grupach, pod okiem doświadczonego i wykwalifikowanego instruktora mogą odbyć zajęcia. Osoby niepełnoletnie mogą się wspinać po wcześniejszym podpisaniu przez prawnych opiekunów oświadczenia. Asekurować mogą jedynie osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Czy wspinaczka jest bezpieczna?

Wspinaczka na sztucznej ścianie wspinaczkowej, jeśli tylko jest dokonywana z zachowaniem zasad określonych w regulaminie, jest sportem bardzo bezpiecznym i zdecydowanie mniej urazowym niż choćby piłka nożna czy koszykówka. Dodatkowo każdy początkujący przechodzi krótkie szkolenie z asekuracji na wędkę obejmujące m.in. zasady bezpieczeństwa na ścianie wspinaczkowej. Nad bezpieczeństwem wspinających się czuwają wykwalifikowani instruktorzy.

Czy mogę przyjść sam czy powinienem mieć kogoś do asekuracji?

Wspinaczka jest sportem, który wymaga asekuranta. Dobrze więc przyjść z kimś. Jeśli jednak nie ma w Twoim gronie znajomym chętnych, możesz pozostawić informację na naszej tablicy ogłoszeń, jak również wynająć u nas wykwalifikowanego asekuranta. Jest to niestety opcja droższa, dlatego zachęcamy jednak do odwiedzin w duetach.

Ile to kosztuje?

Szczegółowy cennik dostęny jest tu. Wejście na naszą ścianę wspinaczkową jest nieograniczone czasowo. Wchodzisz i wspinasz się, na ile starczy Ci sił. Wspinaczka jest sportem zespołowym, więc aby nie trzeba było wydawać pieniędzy na osobę asekurującą proponujemy aby przychodzić w parach.

Czy muszę wcześniej dokonać rezerwacji?

Nie ma takiej konieczności, ale jest to opcja zalecana. Dzięki wcześniejszej rezerwacji telefonicznej nasz klient ma pewność, iż nie będzie musiał czekać. Prosimy jej dokonywać pod numerem telefonu 609-690-170. Ściana wspinaczkowa jest czynna w godzinach od 14 do 22 od wtorku do piątku, a w soboty i niedziele od 12:00 do 22:00,  a rezerwacji telefonicznej można dokonywać od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00, w soboty i w niedziele od 12.00 do 22.00. Poniedziałki nieczynne. Ostatnie wejście na ścianę wspinaczkową godzina 20.00.